Zaujímavosti okolia

Čachtický hrad

Čachtický hrad je prekrásna zrúcanina, ktorá poskytuje nádherný výhľad na okolie. Kvôli povesti o krvavej a nemilosrdnej grófke Báthoryovej je hrad Čachtice nazývaný tajomným hradom v Karpatoch. Preslávila ho Alžbeta Báthoryová, ktorá tu žila na prelome 16. a 17. storočia.

Beckovský hrad

Beckovský hrad je jedným zo strážnych považských hradov. Spomína sa už na prelome 12.a13.-teho storočia v Anonymovej kronike, pričom existenciu potvrdil aj archeologický výzkum. Bol to kráľovský hrad, ktorý vládol pomerne rozsiahlemu panstvu. K jeho najslávnejším pánom patril Matúš Čák Trenčiansky(koniec 13.-teho storočia)

Trenčiansky hrad

Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne centrum priľahlého regiónu. Dnešný hrad vznikol v 11. storočí ako pohraničná pevnosť.

muzeum

Vojenské historické múzeum Piešťany

Vo Vojenskom historickom múzeu Piešťany bola v septembri 2004 pre verejnosť otvorená stála expozícia „Výzbroj československej armády 1945 – 1992“. V troch halách a na vonkajšej ploche môžu návštevníci vidieť viac ako 400 kusov múzejných predmetov – výzbroj, výstroj a vojenskú techniku.